​​​​​​​‘KDP, Kürt düşmanlarıyla işbirliğini bıraksın’

​​​​​​​‘KDP, Kürt düşmanlarıyla işbirliğini bıraksın’

Kürt halkının düşmanı Türk devleti ile ilişkilerini sürdüren KDP’ye tepkiler büyüyor. Halep’in Şêxmeqsûd ve Eşrefiyê mahallelerinde yaşayan yurttaşlar da KDP’nin işbirlikçi politikalarına tepki gösterdi. 

‘TC KİRLİ OYUNLARINI KDP ÜZERİNDEN YÜRÜTÜYOR’

Fîras Şeref adlı yurttaş, KDP’nin Türk devletiyle ortaklığının Kürt halkına hizmet etmediğini belirterek, “Faşist Türk devleti, Gerilla’ya dönük kirli oyunlarını KDP üzerinden yürütüyor. Türk devletinin amacı bellidir; Kürt halkının soykırımı. Fakat KDP, bu düşman ile ortak hareket ederek Kürtlerin mücadelesini düşünmediğini gösteriyor” dedi.

‘KDP DÜŞMANLA AYNI MASAYA OTURUYOR’

Dilovan Hemo adlı yurttaş da konuya ilişkin görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “KDP’nin Türk devletiyle işbirliği, Kürt halkına hizmet etmemektedir. Çünkü Türk devleti, Kürtlerin düşmanıdır. Fakat KDP, bu düşmanla aynı masaya oturarak Kürtlerin çıkarlarına zarar veren anlaşmalara imza atıyor. KDP’nin bir an önce Türkiye ile ilişkilerini koparması gerekiyor.”

‘KÜRT HALKININ ÇIKARINA ÇALIŞILMALI’

Ehmed Qadir adlı yurttaş ise şunları söyledi: “Türk devleti, Kürt halkının kazanımlarını ortadan kaldırmak isteyen faşist bir rejimdir. Bu yüzden KDP, düşmanın denetiminden çıkıp Kürt halkının birliğine ve çıkarlarına çalışmalıdır.”

(cj)

ANHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir