ERDOĞAN, DEMİRTAŞ’A “TERÖRİST” DEDİ, “ÖNÜNÜ AÇMAYACAĞIZ” DİYEREK YARGIYA YOL GÖSTERDİ

ERDOĞAN, DEMİRTAŞ’A “TERÖRİST” DEDİ, “ÖNÜNÜ AÇMAYACAĞIZ” DİYEREK YARGIYA YOL GÖSTERDİ

Azerbaycan’a ziyareti öncesi konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a bir kez daha “terörist” dedi.

Azerbaycan’a ziyareti öncesi konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliyesinin yargı reformu kapsamında gündeme gelip gelmeyeceği ile ilgili soruya verdiği yanıtta Demirtaş’ı “terörist” ilan ederek “Böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz” ifadeleri ile yargıya talimat verdi.

DEMİRTAŞ’IN SERBEST BIRAKILMASI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’a ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. “FETÖ” soruşturmaları kapsamında el konulan mülklerin geri iadesi ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliyesi gibi konuların yargı reformu kapsamında gündeme gelip gelmeyeceği ile ilgili bir soruya “Yargının işine müdahale etmek benim haddime değil. Özellikle biz Selahattin Demirtaş gibi bir teröristin bu noktada varsa sözde hakkını koruyacak değiliz ki böyle bir şey yok. Ben inanıyorum ki bizim yargımız Selahattin Demirtaş gibi bir teröriste böyle bir imkân tanımaz. Kobanê’nin faili, Diyarbakır’ın faili, Yasin Börü’nün faili odur. Bunları görmezden mi geleceğiz? Yargımız bunları görmezden mi gelecek? Böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz. Bunların mülkiyet hakkı diye bir şey yok ki. Bunların bu halka ödemesi gereken çok büyük hesapları var. FETÖ de aynı şekilde. Şu anda İngiltere’de bulunan zat bunun bedelini nasıl ödeyecek?” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması ile ilgili de konuşan Erdoğan “Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir adım atacağı konusu bizim derdimiz değil. Bu onun kendi derdidir. Yapmış olduğu açıklama da verdiği cevap da zaten çok sulandırılmış bir cevap. Kılıçdaroğlu eğer aday olacaksa, gerçekten böyle bir şey düşünüyorsa, partisi için de ülkemiz için de isabetli olur” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“AB YAPTIRIMI TÜRKİYE’Yİ IRGALAMAZ”

“Alınacak bir yaptırım kararı Türkiye’yi fazla ırgalamaz. Zaten biz 1963’ten beri AB, bize zaten yaptırım uyguluyor. Hiçbir zaman AB dürüst davranmamıştır. Hiçbir zaman AB verdiği sözün arkasında durmamıştır. Ama biz o günden bugüne sabrettik, sabrediyoruz. Samimi olan, dürüst olan liderler dik duruyorlar. Bu tür yaklaşımlara sıcak bakmıyorlar”

“Zaten masadan kaçanlar hep onlar. Masadan kaçma ve yalan üzerine siyaset böyle bir yaklaşımın içerisindeler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir