Avukat Aytaç Ünsal tutuklandı

Avukat Aytaç Ünsal tutuklandı

Halkın Hukuk Bürosu, Edirne’den yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalanan avukat Aytaç Ünsal’ın adliyeye çıkarılmadan tutuklandığını duyurdu.

Halkın Hukuk Bürosu (HHB), dün İçişleri Bakanlığı tarafından Edirne’den yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalandığını açıkladığı avukat Aytaç Ünsal’ın tutuklandığını duyurdu. İnfaz erteleme kararı bulunan Ünsal, sağlık kontrollerinin ardından adliyeye çıkarılmadan Edirne F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

HHB tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Avukat Aytaç Ünsal, hapishanede kalamaz raporu olmasına rağmen hakkında verilen infaz erteleme kararı kaldırılarak tutuklandı. Şu an adliyeye dahi götürülmeden Edirne F Tipi Hapishanesi’ne götürülüyor. Aytaç Ünsal’ın tutuklanması, açık bir şekilde sağlığını tehliye atmak demektir. Aytaç Ünsal hakkında sağlığının iyi olmaması nedeniyle infaz erteleme kararı verilmiştir. Ancak infaz erteleme nedeni ortadan kalkmamıştır. Aytaç Ünsal’ın tedavi süreci halen devam etmektedir.

Aytaç Ünsal hakkında verilen infaz erteleme kararının kaldırılması kararı açık bir şekilde hukuka aykırıdır. Söz konusu karar, siyasi iktidarın talimatı ve havuz medyasının yönlendirmesi ile verilmiş bir karardır. Kararı mahkemeler değil, bizzat içişleri bakanlığı vermiştir. Ne yaparsanız yapın, ne Aytaç Ünsal’ı ne de halkın avukatlarını yıldıramayacaksınız! Adalet şehidi Avukat Ebru Timtik’in bıraktığı halkın avukatlığı değerlerini ve adil yargılanma hakkı mücadelemizi bitiremeyeceksiniz! Aytaç Ünsal Onurumuzdur! Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir