Bahçeli’nin ‘HDP kapatılsın’ çağrısına AKP’den yanıt

Bahçeli’nin ‘HDP kapatılsın’ çağrısına AKP’den yanıt

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir canlı yayında MHP liderinin sözlerine ilişkin konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “HDP kapatılması” çağrılarına ilişkin konuşan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Parti kapatmalarının Türkiye’de olumlu sonuçları görülmedi” değerlendirmesinde bulundu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin konuştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın “HDP itlaf edilmesi gereken bir haşere sürüsüdür” ifadelerine ilişkin yorumda bulunmayan Kurtulmuş, MHP lideri Bahçeli’nin “HDP kapatılmalıdır” çağrısına ilişkin “HDP’ye ‘terörle aranıza duvar örün’ diyoruz. Parti kapatmalarının Türkiye’de olumlu sonuçları görülmedi” dedi.

Kurtulmuş, ABD’nin Türkiye CAATSA yaptırımlarına ilişkin de şöyle konuştu: “ABD yaptırımları konusundaki tavrımız açık. Bu kadar büyük paralar vererek aldığımız S-400’leri laf olsun diye almadık. Türkiye burnunun dibinde terör örgütlerinin olduğu bir ülke. Türkiye’ye karşı hava saldırısı düzenlendiğinde önleyecek bir gücümüz olması zorunlu. Türkiye’nin hava savunma ihtiyacını karşılamıyorlar. Türkiye bir zorunluluk olarak S-400’e yönlendirilmiştir. Türkiye egemen ve bağımsız bir devlettir. Bu adımların rasyonel olmadığını ABD için de vahim sonuçları olacağını ABD’li siyasetçiler biliyorlardır. ABD, Türkiye gibi bir müttefiki kaybetmek istemez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir