​​​​​​​‘Kürtlerin ezici çoğunluğu KDP’nin politikalarını reddediyor’

​​​​​​​‘Kürtlerin ezici çoğunluğu KDP’nin politikalarını reddediyor’

Suriye Kürtleri Demokrat Partisi Genel Sekreteri Abdulkerim Sıko, işgalci Türk devletine karşı direnen Gerillayı hedef alanların tarih tarafından affedilmeyeceğini belirterek, ulusal birliğin önemini vurguladı.

KDP güçlerinin Amêdiyê’de HPG Gerillalarına ait araçları hedef aldığı ve 3 Gerillanın yaralandığı saldırıyı kınayan Abdulkerim Sıko, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HPG’nin işgalci Türk devletine karşı direndiğini vurgulayan Sıko, KDP’nin Gerillaya saldırısını “büyük bir yanlış” olarak nitelendirdi. Saldırı için “tarihe geçecek büyük bir suç” tanımını yapan Siko, Kürt halkının ezici çoğunluğunun KDP’nin izlediği politikaları reddettiğini söyledi.

PKK’nin bugüne kadar hiçbir Kürt gücüne saldırmadığı, aksine Kürt halkını çıkarı için mücadele ettiğinin altını çizen Sıko, “PKK, Kürdistan’ın bütün parçalarında, bütün Kürt halkı için mücadele eden bir partidir” dedi.

Sıko, KDP’nin Medya Savunma Alanlarına yaptığı sevkiyatlara ilişkin de şunları söyledi: “Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK), söz konusu gerilime çözüm bulmaya çalışıyor. Kürt güçleri bu çabaya destek vermeli. Bu süreçte hepimizin yapması gereken şey çelişkilerden ve gerilimden uzak durup ulusal birliği gerçekleştirmektir.”

kaspersky lisans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir