İmamoğlu’ndan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek

İmamoğlu’ndan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek

Polis, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, AKP’li Prof.Dr. Melih Bulu’nunn rektör olarak atanmasına karşı yaptıkları eyleme müdahale etmişti.

“Partizanlığı her yerden söküp attığımızda çok güçlü bir ülke olacağız” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan AKP’li Melih Bulu’ya tepki gösteren öğrenciler ve akademisyenlerin yanında olduğunu belirtti.

Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama yaparak, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerine destek verdi.

Partizanlığın her yerden sökülüp atıldığında Türkiye’nin çok güçlü bir olacağını vurgulayan İmamoğlu, “Ülkenin en güzel beyinleri yurtdışına gitmeyecek. Her görüşten gençler geleceğimiz için birlikte çalışacaklar o zaman. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerinin haklı mücadelesinin yanındayım” açıklamasında bulundu.

mamoğlu’nun açıklaması şöyle: 

“Partizanlığı her yerden söküp attığımızda çok güçlü bir ülke olacağız. Ülkenin en güzel beyinleri yurtdışına gitmeyecek. Her görüşten gençler geleceğimiz için birlikte çalışacaklar o zaman. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerinin haklı mücadelesinin yanındayım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir