HDP Merkez Yürütme Kurulu ‘İş ve Aş Buluşmaları’ başlatıyor

HDP Merkez Yürütme Kurulu ‘İş ve Aş Buluşmaları’ başlatıyor

HDP Merkez Yürütme kurulu, Ekonomi Komisyonu öncülüğünde Diyarbakır’da işsiz, emekçi, esnaf, çiftçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelecek.

Covid-19 salgınıyla birlikte işsizlik ve ekonomik krizin yansımalarını izleme kararı alan HDP, ‘İş ve Aş Buluşmaları’ başlatıyor. Buluşmaların ilk durağı Diyarbakır olacağı açıklanırken, HDP Ekonomi Komisyonu üyesi milletvekillerinin işsiz, emekçi, çiftçi ve esnaf ile bir araya geleceği açıklandı. 

HDP’nin ‘İş ve Aş Buluşmaları’na ilişkin açıklaması şu şekilde: 

Merkez Yürütme Kurulumuz, Ekonomi Komisyonumuz öncülüğünde “İş ve Aş Buluşmaları” başlatıyor. Buluşmaların ilk durağı Diyarbakır olacak. Ekonomi Komisyonu üyesi milletvekillerimiz Diyarbakır’da işsiz, emekçi, esnaf, çiftçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelecek.

Buluşmaların startı 22 Ocak Perşembe günü Diyarbakır’da yapılacak basın açıklaması ile verilecek. Ardından iki gün boyunca Diyarbakır’da iş yerleri, tarlalar, sanayi bölgeleri, fabrikalar ziyaret edilecek. Esnaf, KOBİ, çiftçiler, kadınlar ve gençlerle bir araya gelinerek son dönemde artarak hissedilen ekonomik krizin bu kesimler üzerinde yarattığı etki ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunulacak. Parti heyetimiz, program kapsamında Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluşu ve meslek odaları temsilcileriyle de buluşacak.

İş ve Aş Buluşmaları, Diyarbakır’ın ardından diğer kentlerde de sürdürülecek. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir