Gergerlioğlu Tbmmde abdest alırken göz-altına alındı

Gergerlioğlu Tbmmde abdest alırken göz-altına alındı

Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Nöbeti’ni sürdürdüğü Tbmm’de gözaltına alındı. Gergerlioğlu’nun abdest aldığı sırada, üzerinde pijamalarıyla, ayakkabılarını dahi giymesine izin verilmeden göz-altına alındığı ifade edildi.

Paylaştığı bir tweet nedeniyle Yargıtay kararıyla milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelik bu sabah erken saatlerde TBMM’de polis operasyonu yapıldı. HDP Milletvekili Gergerlioğlu, sabah namazını kılmak için lavaboya gittiği sırada, sabah saat 06.30’a doğru gözaltına alındı.

Gergerlioğlu yaklaşık 100 polis tarafından lavabodan çıkarıldıktan sonra “Namazımı kılayım, üzerimi değiştireyim öyle gidelim” demesine rağmen zorla götürüldü.

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gözaltına alınmasını, HDP Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, sosyal medya üzerinden yaptığı yayınla anlattı. Gergerlioğlu’na yönelik gözaltının, ‘hukuksuz ve barbarca görüntülerin Meclis içinde dahi yaşanabileceğini ortaya koyduğunu’ ifade eden Kaçmaz, şöyle devam etti:

“Ömer Hoca, TBMM’deki HDP salonundan sabah namazı için uyanıp, sabah namazı için abdest almak amacıyla lavaboya gittiği sırada gözaltına alındı. HDP koridoru yüzlerce polis tarafından kuşatmaya alındı. Odaların önüne adeta barikat ören Meclis polisi, danışman arkadaşlarımızı engelledi. Ömer Hoca abdest alırken, kendisine tebligat yapılmadan pijamasıyla, odadaki elbiselerini dahi giymesine izin verilmeden, zorla sürüklene sürüklene götürüldü. Tam bir barbarlık görüntüsü vardı. Gergerlioğlu, bu iktidarın artık bir sözünü iki etmediği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dünkü açıklaması üzerine gözaltına alındı.

Sadece elbisesini giymesini istediğimiz halde Gergerlioğlu zorla götürüldü, polis diğer milletvekillerini de bu sırada engelledi, tutup çekiştirdikleri kolumda morluklar oluştu.” 

HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ise “Ömer Faruk Gergerlioğlu halkın milletvekilidir, TBMM’de barışçıl direnme hakkını kullanmıştır. Halkımızdan, HDP hakkındaki dezenformasyona inanmamalarını, bizi bizden dinlemelerini istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir