Gergerlioğlu adli kontrolle serbest bırakıldı

Gergerlioğlu adli kontrolle serbest bırakıldı

Hdp Kocaeli Milletvekili iken milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sabah saatlerinde lavabodan çıkarılarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındıktan sonra Kavaklıdere Polis Karakoluna götürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, sağlık kontrolünün ardından adli kontrolle serbest bırakılacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gergerlioğlu’nun serbest bırakılması hakkında “Ankara Emniyet Müdürlüğüne verilen talimat ile şüpheli Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ifadesinin alınması sağlanmış, ifadesi ikmal edildikten sora şahıs serbest bırakılmıştır” denildi.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini “adalet ve hukukun harfiyen uygulanması” olarak nitelendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, Gergerlioğlu’nun Meclis’te başlattığı eyleme de tepki göstererek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u “göreve çağırdı”. Bahçeli dünkü paylaşımında, “Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir” ifadesini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir