‘Diyarbakır başkentimiz’ diyen Ersin Korkut’tan açıklama

‘Diyarbakır başkentimiz’ diyen Ersin Korkut’tan açıklama

Kürt oyuncu Ersim Korkut, Diyarbakır’ın yörenin kültür başkenti anlamında kullandığını belirterek, “Tabii ki bir tek başkentimiz vardır ve Ankara’dır. Çok üzgünüm” dedi.

Hakkarili Kürt oyuncu Ersin Korkut’un sosyal medya platformu TikTok’ta yayınlanan bir videosu bazı kesimler tarafından infial yaratmıştı. Korkut, videoda “Diyarbakır’ı nasıl buldun?” sorusuna “Diyarbakır, Amed başkentimiz. Seviyoruz Amed’i” yanıtı verdi. Videoyu çeken kişinin “Sen de başkan olmak ister misin abi?” sorusu üzerine Korkut, “Başkan ben olayım” dedi.

Sosyal medyadan linç edilmeye çalışıldı

Diyarbakır için kullandığı ifadeler nedeniyle bazı kesimler tarafından Twitter üzerinden “#ErsinKorkutTutuklansın” etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Tepkilerin ardından Instagram hesabından açıklama yapan Korkut şu ifadeleri kullandı: “Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege’nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi… Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve Ankara’dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir