Erdoğan’dan Chp Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında s-u-ç duyurusu

Erdoğan’dan Chp Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında s-u-ç duyurusu

Akp Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına s-u-ç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Chp Grup Başkan vekili Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında kullandığı, “Rahmetli Menderes de bir dönem dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle… Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e” sözleri tartışma yarattı. 

Erdoğan, partisinin grup toplantısında, “Şimdi bir edepsiz, ahlaksız benim de akıbetimin Menderes gibi olacağını söylüyor. Be ahlaksız biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Ölümden korkmadık. Bu yolculuğumuzu böyle devam ettireceğiz. Siz zaten ölümden kaçacak delik arayanlardansınız” ifadelerini kullandı.Bu açıklamanın ardından Erdoğan’ın avukatları Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına s-u-ç duyurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir