Soylu, isim isim hedef aldı; hak-arette bulundu

Soylu, isim isim hedef aldı; hak-arette bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla gazeteci ve Arti tv programcısı Erk Acarer ile Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay’ı hedef aldı. İki ismi de paylaşımlarına etiketleyen Soylu, Acarer’e ilişkin ‘soytarı’, Atay için ise ‘çukur’ ifadesini kullandı.

Soylu, söz konusu tweetinde, “Parası nerden ödendiği bilinen ve onlara oynayan soytarısın. İki kardeşten biri, hiç İngiltere’ye gitmedi. Diğerini lösemi tedavisinden sonra 6 aylığına ben gönderdim. İki genç de ağızlarına alkol sürmemiştir. Senin gibi soytarılar için bunların hiçbir önemi yok” dedi.

Acarer, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, yurt dışına kaçan Thodex Kripto Para Borsası’nın kurucusu Faruk Fatih Özer’in bir fotoğrafta yanında Süleyman Soylu’nun yeğenin bulunmasına ilişkin, “Abi kardeş İngiltere’de dil eğitimi aldılar. Her gece kulüplerde, alkollü partilerde takılırlardı. Burada dinci orada cluber… Dayılarına çekmişler, o da DP yıllarında don alır, otel barından Miller içer partiye ödetirdi. Yalan, riya, sahtekarlık. Ne güzel şeysin Siyasal İslam” şeklinde paylaşım yapmıştı.

Acarer, Soylu’nun paylaşımına cevap olarak, “Ne kaynaklar ne fotoğraflar öyle demiyor Bakan Bey. Soytarı değil kamu yararına çalışan gazeteciyim ama siz kamu kaynaklarını peşkeş şaibesi olduğu anlaşılan şahısınız. Cihatçı, kadın kat-ili, şeriatçı, hırsızsever birisiniz. Yakında cevabı sizin dilinizle yurttaş verecek: Tanımıyoruz!” ifadelerinde bulundu.

Soylu, aynı konu üzerinden hedef aldığı bir başka isim TİP Milletvekili Barış Atay’a ilişkin ise şu sözleri sarf etti:

“Çirkin yüzün, dilin 21 yaşında ailesinden aldığı üniversite harçlığı hariç işi-geliri olmayan müzikle uğraşan gence dadandı. Alçakça iftira ettiğin gibi arabası da yok sadece video çekiminde kullanmış başka gençlerin yapabileceği gibi Sataşıyorsun sonra ağlıyorsun. Çukur.”

Soylu’nun paylaşımına yanıt veren Barış Atay, şunları belirtti: “Yok bakan efendi. Muhattap sensin. Arabayı öğrenene kadar, odana girip fotoğraf çektirenleri öğrenseydin belki ‘tanımadığın’ her suçluyla anınız olmazdı. Ayrıca, naparsın, tekrar mı saldırtırsın, hesap mı sorarsın? ‘Sormazsan namert olduğunu söylediğin’ hesaba benzemesin”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir