Yeni Şafak’ın Kürdistan Bayrağına hakareti

Yeni Şafak’ın Kürdistan Bayrağına hakareti

Yeni Şafak gazetesinin Kürdistan Bayrağı hakkında hakaret içeren sözleri, sosyal medya üzerinden tepkiye neden oldu. Çok sayıda kullanıcı gazetenin “nefret dili” kullanmasına sert sözlerle yanıt verdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyauhu’nun oğlu Yair Netanyahu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin’e ilişkin Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamanın altına Kürdistan Bayrağı görseli ile yorum yaptı.

Konu hakkında “Netanyahu’nun oğlundan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin paylaşımına ‘alçakça’ cevap” başlığıyla haber yapan Yeni Şafak gazetesi ise, haberin içerisinde Kürtler için en kutsal sembol ve değerlerden biri olan Kürdistan Bayrağına hakaret içerin ifadeler kullandı.

Kürdistan Bayrağı hakkında “sözde” ve “paçavra” gibi aşağılayıcı sözler kullanan gazeteye sosyal medya üzerinden tepki yağdı. Çok sayıda kullanıcı “#Yenişafakpaçavra” hashtagı ile paylaşımda bulundu.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Faruk Ünsal, Twitter üzerinden yaptığı açıklamda, “İsraili ırkçılıkla suçlarken ırkçılıkta onlarla yarış yapan Yeni Şafak” dedi.

Ünsal, “Eğer öyleyse, Recep Tayyip Erdoğan, Barzani Ankarayı ziyaret ettiğinde CB Külliyesinin gönderine paçavra çektirmiş oluyor. En yakın seçimde halkımız bu nefret dilini kullanan ve himaye edenleri paçavra edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir