Süleyman Soylu: Gece 2’de 3’de bir Resmi Gazete ile görevim bitebilir

Süleyman Soylu: Gece 2’de 3’de bir Resmi Gazete ile görevim bitebilir

Sedat Peker, yayınladığı videolarda Soylu için, “Süslü Süleyman” yakıştırmasını yaparak, Bizim temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırlandı; o 1 milyon 300 bin tweet var ya… Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o ço-cukların hepsi, benim destek olduğun haber portalları da sana destek oldular” diye konuşmuştu.

Soylu, “Ana Muhalefet liderleri çok endişelenmesin, bu dönemde artık gece 2’de 3’de bir Resmi Gazete ile görevim bitebilir. Soylu gider, Ahmet gelir. Benim bir Resmi Gazetelik canım var Fakat ben dava adamıyım” dedi.

HDP’ye bakanlık teklif edildiği iddialarına değinen Soylu, “Eski dünya alışkanlıklarıyla Türkiye’ye elbise giydirebileceklerini düşünüyorlar. Şehit ailelerimiz ne olacak, bu mücadeleyi veren evlatlarımız ne olacak? Bizden giden biri var, bir siyaset partinin başında, başbakanlık da yaptı bu ülkede. O çok isterdi, ‘aslında biz HDP’yle beraber olmalıyız’; bütün işi o. Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor, burada da Kandil’in temsilcileri (HDP) talep ediyor” diyerek HDP ve CHP’yi hedef aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir