Kılıçdaroğlu iktidara seslendi

Kılıçdaroğlu iktidara seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kirlenen Türkiye’nin temizleme görevini tarih bize verecektir. Siz de çöküyorsunuz, ma-fya da çöküyor. Ne farkınız var sizin maf-yadan?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Yaşanılan gelişmelerden herkesin kaygı duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Şu soru ciddi ciddi soruluyor artık: Ne olacak bu memleketin hali? Hiç kaygı duymayın, bu ülkede hepimiz birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak için mücadele edeceğiz. Demokrasi dediğimiz de budur zaten. Kirlenen Türkiye’yi temizleme görevini tarih bize verecektir, bu bizim görevimiz” dedi. 

Zamanında söyledik, uyardık. Ama onlar geleceği görmediler. Onların tek gözü var. Ceplerine gelecek para… İşsizlik varmış, pahalılık varmış… Bir yerden bal veriyorsun diğer yerden midesinden söküp alıyorsun. Öyle bir noktaya geldik ki, TC devletinde hiç karşılaşmadığımız olaylarla karşı karşıyayız. Mafya liderleri bildiri yayınlıyorlar. O bildiride Cumhur İttifakı’na destek veriyorlar, Millet İttifakı’nı eleştiriyorlar. Yeraltı dünyası bildiriyle Cumhur İttifakı’na destek veriyor. Her şey aleni yapılıyor. 

Hırsızlık soygun… Bir ülkede soygun hırsızlık, uyu-şturucu kaçakçılığı aleni yapılıyorsa arkasına siyasi destek alınmadan bu olmaz. O kadar açık ki bildiri yayınlıyor mafya liderleri… Türkiye böyle bir duruma hiç düştü mü? Nasıl bir ülkede yaşıyoruz… Bazen devletin içindeki yasal unsurlarda belli şeylerin üstüne çöküyorlar. Merkez Bankası’nın 128 milyar doları arka kapıdan gitti, kimler çöktü bunun üzerine? Bunların mafyadan ne farkı var? Uydurma bir protokolle arka kapıdan dolaşıyorsunuz. Siz de çöküyorsunuz, maf-ya da çöküyor. Ne farkınız var sizin maf-yadan?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir