Soylu’dan istifa açıklaması

Soylu’dan istifa açıklaması

Sedat Peker’in hakkında ciddi iddialarda bulunduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, işini yapmaya devam edeceğini belirterek, “İstifa etmeyi düşünmüyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de Kübra Par’ın moderatörlüğündeki Açık ve Net programında gazeteciler İsmail Saymaz, Merdan Yanardağ, Veyis Ateş ve Ersoy Akif’in sorularını yanıtladı. Kübra Par’ın, “Soruları bakanlara verdiniz” yorumlarına ilişkin böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyleyerek başlatılan yayında Soylu’nun Sedat Peker’in iddialarına yanıt vermesi beklendi. Bakan Soylu, Peker’in iddialar, uyu-şturucu ope-rasyonları ve gazetecilere yönelik sal-dırılara ilişkin yorumunda zanlıları yakaladıklarını ve yargıya teslim ettiklerini söyledi. Kendilerinin zanlıları yakaladığını ancak yargı tarafından serbest bırakıldığını söyleyen Soylu, İçişleri Bakanlığı’nın görevini yaptığına vurgulayarak Adalet Bakanlığı’na işaret etti.

Ben bir devlet bürokratının bir sivil siyasi partide aktif siyasette yer almasına karşıyım. Bu mücadeleyi bunun için gerçekleştirdik. Korkut Eken, Cevat Öneş Mehmet Eymür gibi tiplerin bugün hale Türkiye’de söz söyleyebiliyor olmalarının devlet adabıyla uyuşmadığına inanan insanlardanım. Eski abilerimizin bizi götürüp bir şeyin önüne atıp ‘Savcıların göreve gelmesi lazım’ demesini kabul etmiyorum. Mehmet Ağar’ın marinada yer alması doğru değil. Ben olsam 48 saat içinde oradan ayrılırım.” Konuşmasında, Akşener’in açıklamalarına da yanıt veren Soylu, ‘Benimle ilgili geçmişimi ve tarihimi biliyor. Bir tek karanlık şey söylesin hayatımdan vazgeçerim’ diyorum.Tayyip Erdoğan, bu ülke için bir fırsattır. Bizim yapmamız gereken temiz kalmaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir