H-P-G Bim’den açıklama

H-P-G Bim’den açıklama

Metina alanında gerilla güçlerinin kamp sahasına girmek isteyen K-D-P güçlerini uyarmak için havaya at-eş açıldığını belirten H-p-h Bim Sözcülüğü, uyarıyı dikkate almadan ilerleyen zırhlı aracın nasıl darbe aldığının tespit edilemediğini açıkladı.

H-P-G Basın İrtibat Merkezi Sözcülüğü açıklaması şöyle: “Metina bölgesindeki güçlerimize ait kamp sahamıza giren Kdp güçlerini uyarma amacıyla sadece ferdi sil-ahlar kullanılarak havaya at-eş açılmıştır. Ancak bu uyarıyı dikkate almayarak ilerleyen zırhlı araçlardan birisinin nasıl darbe aldığı tarafımızca tespit edilememiştir. Önceden döşenmiş bir may-ının mı patladığı, yoksa bir hava sal-dırısı mı olduğu tespit edilememiştir.  Halkımıza ve kamuoyuna duyurulur.”

HPG Basın İrtibat Merkezi Sözcülüğü, gerilla alanlarına yönelik sevkiyata ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. HPG, “Bir güç Metina’da güçlerimizin bulunduğu alana girmeye çalışıyor. Biz Türk devletinin Kürdistan’ı işgal etmesine karşı direniyoruz. Bu gelen güçleri, güçlerimizi arkadan hançerlememeye çağırıyoruz. Kardeş kanı dökülmemelidir. Bunun için tüm güçlere ve halkımıza çağrı yapıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir