Pêş-merge yakını: Türkiye kardeş kavgası çıkarttı ve çok mutlu

Pêş-merge yakını: Türkiye kardeş kavgası çıkarttı ve çok mutlu

Rûdaw’ın konuğu olan bir pêşmerge yakını, P-k-k’ye ilişkin sorulan soruyu, “Türkiye devleti rahat uyuyacak. Çünkü kardeş kavgasını onlar başlattı ve çok mutlu oldular” şeklinde yanıtladı. 

Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki bulunan Metîna alanına sevk edilen pêşmerge güçlerine dün havadan sa-ldırı gerçekleşti ve 5 peşmerge yaşamını yitirdi. k-d-p’ye bağlı medya organları ilk haberlerinde olayı “bo-mbardıman” olarak duyururken, kısa bir süre sonra sa-ldırıdan h-p-g’yi sorumlu tuttu.

h-p-g Basın İrtibat Merkezi, saldırının kendi güçleri tarafından yapılmadığını açıklayarak, olayın araştırılması için “bağımsız heyet araştırması” istedi.  

Söz konusu gündem sıcaklığını korurken, Rudaw’dan Bestoon Othman Khalid’ın programına katılan yaşamını yitiren bir pêşmerge yakını, p-k-k’ye dair sorulan soruya dikkat çekici bir yanıt verdi. Pêşmerge yakını, “Şehidi olan bir pêşmerge ailesi olarak, p-k-k’yi düşman olarak görüyor musunuz?” sorusunu, “Ben senin sorunun cevabını vereceğim. Üzülerek söylüyorum ki; Türkiye devleti rahat uyuyacak. Çünkü bu bizdeki kardeş kavgasını onlar başlattı ve çok mutlu oldular. Senin bu sorunun cevabı da bu olsun yeterli bence” şeklinde yanıt verdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir