Murat Karayılan: Erdoğan bize heyet gönderdi

Murat Karayılan: Erdoğan bize heyet gönderdi

P-k-k Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Akp’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda P-k-k’ye heyet gönderdiğini ve bu heyetin talebi üzerine Kdp Genel Başkanı Mesut Barzani’yle yüz yüze görüşerek uyarmak istediğini söyledi. 

P-k-k Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, bu akşam Stêrk TV’de saat 20.00’de yayınlanacak özel programda önemli açıklamalarda bulunacak. Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, Karayılan, A-k-p’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın P-k-k’ye heyet gönderdiğini, bu heyetin talebi üzerine Kdp Genel Başkanı Mesut Barzani’yle yüz yüze görüşerek uyarmak istediğini söyledi.  

Karayılan, ayrıca Tsk’nin sınır ötesi operasyonu, Kdp özel birliklerinin 5 Haziran’da Metîna’ya sevkiyatında yaşanan saldırının perde arkası, Kdp güçlerinin sınır ötesi operasyona dahil edilmesi çabaları, Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Hewlêr ziyareti ile Kdp’nin 20 Mayıs’ta gerçekleştirdiği toplantının sonuçları ile P-k-k ve Kdp arasındaki ilişkilerine dair de önemli açıklamalarda bulunacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir