Demirtaş’tan ilk açıklama

Demirtaş’tan ilk açıklama

Hdp’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP İzmir İl Binası’na dönük sa-ldırı sonrası ilk açıklamasında, “Öf-keye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Onur Gencer isimli saldırganın Hdp İzmir İl Binasına dönük saldırısında parti çalışanı Deniz Poyraz ö-ldürüldü. Muhalefet temsilcileri Poyraz’ın ö-ldürüldüğü sa-ldırıyı kınarken Hdp’den yapılan açıklamalarda Akp-Mkp iktidarının hedef gösterici diline işaret edildi.

Hdp’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘barış arayışından vazgeçmeyeceğiz’ vurgusu yaptı.

“Alçakça kat-ledilen Deniz arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük” diyen Demirtaş, şunları yazdı:

“Fai-lleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir