Kılıçdaroğlu, Deniz Poyraz’ın kat-ledilmesinin ardından savcıları göreve çağırdı

Kılıçdaroğlu, Deniz Poyraz’ın kat-ledilmesinin ardından savcıları göreve çağırdı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl binasına düzenlenen sal-dırı sonucu Deniz Poyraz’ın kat-ledilmesinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından savcıları göreve çağırdı. 

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yayınladığı videoda, “İyi geceler. Biraz konuşmamız lazım. Sabah Rumeli kökenli gençlerimizle buluşmuştum. İnanın çok mutluydum. Rumeli’yi Balkanları gelecek planlarını vatanımızı konuştuk… Sonra Deniz’i ö-ldürdüler. İstiyorlar ki bu ülkede hiçbir genç mutlu olmasın, kaçan kaçsın kalan da ö-lsün. Kahvaltı ederken Deniz’i ö-ldürdüler, katlettiler kızımızı” ifadelerini kullandı. 

Onun için bu gece namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum… Biliyorum azınlıkta kalsanız da hala vatansever olanınız var. Hala oradasınız. Partileştirdiler savcılıkları ama hepinizi hala bitiremediler. Az kaldınız ama oradasınız. Hala kalbiniz bu ülke için çarpıyor. Biliyorum bu talebim tüm emeğinize mal olabilir. Sürebilirler sizi, men edebilirler mesleğinizden.  Aynı zamanda biliyorum ki içiniz içinize sığmıyor. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Atatürk’ün ruhu hala içinizde yaşıyor. Bu ülkenin namuslu evlatları; vaktimiz hızla daralıyor, soruşturma açmaz iseniz daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz daha çok Denizlerin canlarına kastedecekler. Unutmayın, dünyada bizi, “haydut devlet” konumuna düşürmek isteyen düşmanlarımız da var. Onların dümenine siz de istemeden su taşımız olacaksınız, onların dümenine su taşıyan kırk haramilere susarak siz de destek olacaksınız. İlk soracağınız soru “10 milyon Euro’yu Ankara’da kimin için istediler?” İşte o soru sizi Deniz’in ka-tillerine kadar götürecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir