Peker’den hayatını kaybeden HDP’liye taziye

Peker’den hayatını kaybeden HDP’liye taziye

HDP İzmir’e yapılan sa-ldırı sonrası “Çok daha büyüklerini ne yazık ki önümüzdeki zamanlarda yaşayacağız” açıklamasında bulunan Sedat Peker, hayatını kaybeden partili için başsağlığı diledi.

Sedat Peker, Hdp’nin İzmir’deki binasına yapılan sal-dırı sonrasında yaptığı paylaşımda, “Çok daha büyüklerini ne yazık ki önümüzdeki zamanlarda yaşayacağız” iddiasında bulunmuştu.

Sald-ırının pro-vokasyon olduğunu tekrar dile getiren Peker, yeni paylaşımlarda bulunarak, “Hayatını kaybeden Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Peker, şunları yazdı: “Kıymetli dostlarım, İzmir Hdp il başkanlığı binasına pro-vokasyon amaçlı yapılan sal-dırıyla ilgili uyarı amaçlı üç tane tweet yazmıştım. Ancak bazı kesimlerce şahsıma aleyhte kampanya yapılır diye başsağlığı dilememiştim.

O saatten bu saate kadar çok düşündüm. Eline sil-ah almamış genç bir kızın hunharca kat-ledilişine bile başsağlığı dileyemiyorsak, muktedir olanlar bizi tam olarak birbirimizden uzaklaştırmışlar. Hdp binasında prov-okasyon amaçlı yapılan eylemde hayatını kaybeden Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir