Müzik yasağına karşı Erdoğan’a tepki yağıyor: Kusura bakıyoruz

Müzik yasağına karşı Erdoğan’a tepki yağıyor: Kusura bakıyoruz

Bir yıldan fazladır çalışamayan müzisyenler bugünkü kararları beklerken Erdoğan’ın “Müzikle ilgili kısıtlamaları akşam 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” demesi tepki aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Toplantısı sonrası koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin alınan yeni kararları açıkladı.

1 Temmuz itibarıyla tüm sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırıldığını ifade eden Erdoğan, “Müzikle ilgili sınırlamayı daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar. Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” açıklaması da yaptı.

Bu sözler tepkilere neden olurken, başta müzisyenler olmak üzere on binlerce kişi müzik yasağının pandemiyle alakası olmadığını belirterek, Erdoğan’ın açıklamasına eleştiride bulundu.

Cem Adrian: Yıllardır verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı hepinizden özür dileriz.

Niyazi Koyuncu: Müziği rahatsızlık olarak görmek!

Redd: kimseyi rahatsız etmek gibi bir amacımız yok. müziği, bizleri böyle görenler #kusurabakıyoruz

Ceylan Ertem: Sabır sabır sabır sabır sabır sabır #kusurabakıyoruz

Gaye Su Akyol: Rahatsız oluyorsan dinleme beyefendi #kusurabakıyoruz

Armağan Çağlayan: İnşaat yaparakta kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok! İnşaat izinleri, yanlarında meskun mahal olan yerlerde bile 24 saat. 24 saat bitmiyor o inşaat gürültüsü! Müzik yasağı Bilim Kurulu’nun önerisi mi acaba? #kusurabakıyoruz

Aylin Aslım: Müzik rahatsızlık vermez, rahatsız ruhlara şifa olur. Müzisyen rahatsız etmez, sanatını icra eder. #kusurabakıyoruz

Burhan Şeşen: Sanki milletin yatak odasında müzik yapıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir