Peker’den, Soylu’ya: Uçak parası ne lan?

Peker’den, Soylu’ya: Uçak parası ne lan?

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dair paylaşımlarına devam ediyor. Peker, bu kez Milliyet gazetesinde yayımlanan bir haberi hatırlattı.

Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da yakalanan ve gözaltında bulunan, Türkiye’de kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağını seçim döneminde sıkça kullandığına dair iddiayı işaret ederek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Süslü Sülüman Demokrat Parti başkanlığı yaparken bazı kullanılan don paralarını partinin kasasından ödediğin için hakkında suçlama yapılmış.  Milliyet gazetesinden gördüm. Senin iç çamaşırı takıntın ve çocuk pornosu durumun benim tespitimden daha ciddi.

“Bu durumda senin ilaçlarını arttırmam gerekecek. Uçak parası ne lan ? Sen don parasından  bile yargılanmışsın (kardeşlerim gerçekten şaka yapmıyorum)” ifadelerini kullandı.

“DP’de ikinci ‘don vakası” başlığıyla sunulan 2010 tarihli haberde Demokrat Parti Genel Merkezi’nin Soylu’nun harcamaları ile ilgili mahkemeye delil olarak gönderdiği faturalar arasında alınan bir takım vitaminler, büyük bir alışveriş merkezinden alınan çeşitli ürünler de bulunuyordu.

Mahkemeye sunulan faturalar arasında Soylu’nun yurt gezilerinde kaldığı otelde kullandığı mini bar ücreti ile içinde iç çamaşırlarının da bulunduğu kuru temizleme bedelleri de belgeler içinde yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir