Sedat Peker özür diledi

Sedat Peker özür diledi

Sedat Peker, Cihan Ekşioğlu ile ilgili ‘F-E-TÖ borsası’ iddiasında bulunurken verdiği iki isimden özür diledi, yeni isimler hakkında iddialar öne sürdü.

Ekşioğlu ile ilgili ‘F-E-TÖ borsası’ iddiasında bulunan Sedat Peker, iddiasında yer verdiği Savcı Mesut Erdinç Bayhan ve Murat Gür İbrahimoğlu’ndan özür diledi. ‘FE-TÖ’ soruşturması kapatılan Burak Başlılar hakkında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcının M. A. olduğunu öne sürdü.

Peker, EK-BA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu ile ilgili ‘F-ETÖ borsası’ iddiasında yer aldıklarını belirttiği iki isimden özür dileyen açıklamalar yaptı.

Peker, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli dostlarım, Cihan Ekşioğlu ile beraber FE-TÖ borsası oluşturduğunu söylediğim FETÖ’nün prenslerinden Burak Başlılar’ın menfaat karşılığında hakkında takipsizlik kararını verdiğini söylediğim Mesut Erdinç Bayhan isimli sayın savcının adını, okuduğum dosyaların çokluğundan dolayı yanlış yazmışım. Gazi savcımızdan özür diler, hakkını helal etmesini isterim. Ayrıca kendisinin yakını olduğunu belirttiğim Murat Gür İbrahimoğlu isimli kişiden de dosyayı karıştırıp yanlışlıkla ismini yazdığım için özür diler, helallik isterim.

FE-TÖ’nün prensi olarak geçen Burak Başlılar’a 2015 senesindeki FE-TÖ soruşturması ile menfaat karşılığında takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcının ismi H.Ö.’dür. Yine Burak Başlılar’la ilgili ikinci bir FE-TÖ soruşturması daha yapılmıştır.

Bu soruşturmada menfaat karşılığı takipsizlik kararı verdiği iddia edilen savcı M. A. isimli savcıdır. Dosyaların çokluğu isimleri yanlış yazmama sebep olduğu için hata benimdir. Lütfen özrümü kabul etsinler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir