Salih Gergerlioğlu ve haber takip eden Artı TV kameramanı Nazım Fayık da-rp edilerek gözaltına alındı

Salih Gergerlioğlu ve haber takip eden Artı TV kameramanı Nazım Fayık da-rp edilerek gözaltına alındı

Bir haberi retweet ettiği gerekçesiyle milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan ve Anayasa Mahkemesi’nin hakkında “hak ihlali” kararı vermesine rağmen serbest bırakılmayan Hdp’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu ile haber takibi yapan Artı Tv kameramanı Nazım Fayık’ın da olduğu 5 kişi yaka paça gözaltına alındı.

Babasının özgürlüğü için mücadele etmesiyle bilinen Salih Gergerlioğlu, Aym’nin kararına rağmen babasının tahliye edilmemesine tepki göstermişti.  

Gergerlioğlu’nun serbest bırakılması talebiyle Hdp bugün saat 11.00’de Ankara’da Sincan Cezaevi önünde Adalet Nöbeti başlatacağını açıklamıştı.

Bu amaçla Sincan Cezaevi önünde bir araya gelenlere sert şekilde müdahale eden polis, Hdp’li Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu ile birlikte Bahadır Demircan, Hdp İlçe Yöneticisi Ali İmran Daşkaya ve Melek Çetinkaya’yı yaka paça gözaltına aldı. Polis, haber takibi için orada bulunan Artı Tv kameramanı Nazım Fayık’ı da darp ederek gözaltına aldı.

Haber takibi yaparken gözaltına alınan Artı Tv kameremanı Nazım Fayık’a ilişkin Disk Basın İş’ten de açıklama geldi. Fayık’ın gözaltına alındığı anları paylaşan Disk Basın İş, “Sincan Cezaevi önünde Hdp’nin açıklamasını takip eden Artı Tv kameramanı üyemiz Nazım Fayık gözaltına alınmıştır. Görevli memurları uyarıyoruz açıkça suç işliyorsunuz. Nazım’ı derhal serbest bırakın!” açıklaması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir